VIJESTI

Firma plaća kazne Banjolučanima zbog trotineta

Nakon što su pojedini Banjolučani dobili kazne za vožnju trotineta jer nisu imali identifikacione naljepnice koje su obavezne po Zakonu o bezbjednosti saobraćaja, oglasili su se iz kompanije "BinBin" kazavši da će oni platiti sve kazne koje su građani dobili.

Ističu i da se trenutno razmatra mogućnost obustave vožnje istih do dobijanja ovih naljepnica.

– Grad Banja Luka nije nadležan za trotinete. To je privatna firma koja je nadležna za sve. Veoma brzo su pušteni u rad, jer nam je grad to tražio, odnosno imali smo molbu da ih pustimo prije teniskog turnira Srpska open. S obzirom da nismo imali vremena da završimo sve tehničke stvari, desio se upravo ovaj problem – rekao je za "Nezavisne novine" Aleksandar Knežić, menadžer operacija kompanije "BinBin" za Banju Luku.

Kako je dodao, u toku je procedura registracije i postavljanje samih naljepnica. Kaže da bi sve uskoro trebalo biti gotovo.

– Upravo iz tog razloga mislimo da je korektno da do trenutka dobijanja ovih naljepnica obustavimo upotrebu trotineta u gradu – rekao je Knežić, dodajući da se ta odluka još uvijek razmatra.

Kako kaže, svi građani koji su dobili kaznu trebaju se obratiti kompaniji "BinBin" sa skeniranom uplatnicom na mejl adresu [email protected], kako bi dobili refundaciju troškova.

 

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button