SVIJETVIJESTI

Banda iz Srbije “ojadila” Austrijance za više od 70.000 evra

Policija Salcburga saopštila je da je hapšenjem šest državljanina Srbije riješila seriju od 24 krađe u ovom gradu, sa ukupnim plijenom od 71.000 evra.

Kako je saopštila policija, četvorici od šest uhapšenih određen je pritvor.

Mediji prenose da se radi o bandi lopova iz Srbije koja je ukrala ukupno 24 električna bicikla i vrijednih 71.000 evra u peridu između sredine marta i početka aprila. Ovo je potvrdila i policija, pozivajući se na rezultate svoje istrage.

Razriješena serija krađa

Hapšenje šestorice Srba, starosti između 20 i 31 godine, dogodilo se prije izvjesnog vremena.

Nakon dugih istraga, skoro sve prijavljene krađe su sada razjašnjene. Počinioci su prvenstveno birali mete u gradu Salcburgu. Dalje krađe, neke čak počinjene u Zikirhenu 2022. godine, takođe su pripisane ovoj bandi.

Četvorica od šestorice Srba su u pritvoru, dok su druga dvojica puštena na slobodu do podizanja optužnice. Bicikli su već vraćeni.

Nezavisne

Slični tekstovi

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button