Igokei sedmi trofej Kupa BiH

Košarkaši Igokee sedmi put su osvojili Kup BiH nakon što su danas u finalu u Laktašima nadigrali Spars rezultatom 78:63.

Ovo je Aleksandrovčanima peti put zaredom da osvajaju trofej Kupa koji od ove sezone nosi ime najboljeg košarkaša BiH svih vremena Mirze Delibašića.

Ekipa trenera Dragana Nikolića je u subotnjem polufinalu deklasirala Mladost iz Mrkonjić Grada sa 93:56 dok je Spars bio bolji od aktuelnog šampiona BiH Zrinjskog i slavio rezultatom 79:64.

Što se tiče finala ni tu nije bilo dileme kome će pobjednički pehar. Finale je trojkom za domaće otvorio Sava Lešić, a uzvratili su Adin Vrabac i Kenan Bajramović, pa je utakmica bila u egalu u prvih desetak minuta koje je obilježio upravo Lešić koji je na svom kontu već imao 10 poena. Igokeu je krenuo šut sa distance pa je domaći tim u 16. minutu imao prednost od 37:25. Ekipa Sparsa je krajem prvog poluvremena vezala sedam poena i prišča na osam poena zaostatka, ali su Danilo Anđušić i Marko Luković sačuvali "plus 13" Igokee pa se na odmor otišlo rezultatom 48:35. Domaći tim je u nastavku održavao prednost od 10-ak poena razlike.

Na­je­fi­ka­sni­ji kod "igo­sa" bi­li su  Lu­ko­vić sa 21 poenom i Lešić sa 20 poena, a u eki­pi Spar­sa bolji od ostalih bili su Nemanja Protić sa 15 poena i Fahrudin Manjgafić sa 11.