Prva pobjeda Srbije na SP, još ima nade za prolazak

Rukometaši Srbije zabilježili su prvu pobjedu na Svjetskom prvenstvu nakon što su poslije velike borbe savladali Koreju 31:29.

Koreja je uz veliku podršku sa tribina do 50. minuta kontrolisala meč, bila bolji rival, konstantno imala po dva ili tri gola prednosti. Ipak, u posljednjih 10 minuta pad u igri Koreje je bio jasan, Srbija je umjela to da iskoristi nošena sjajnim odbranama Mirosavljeva i pogocima Vorkapića koji je u igru ušao sredinom drugog poluvremena i kompletirala preokret.

Ukoliko Francuska pobjedi Njemačku, Srbiji će za plasman dalje biti dovoljna pobjeda protiv Njemačke. Ako se to ne dogodi i Njemci protiv šampiona svijeta naprave iznenađenje, Orlovima će trebati pobjeda protiv Njemačke i pobeda Koreje prptiv Brazila.